„Kropla drąży skałę nie siłą,

lecz ciągłym padaniem.”

- Owidiusz

Dowiedz się więcej o naszych Podopiecznych! Poznaj ich historię, potrzeby, pasje i pomóż razem z nami spełniać ich marzenia! 

Nikola

Nikola

Nikola ma 12 lat. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie, upośledzenie jest w stopniu głębokim.

Wiktor

Wiktor

Wiktor urodził się w 2002 roku. Jest pogodny i wytrwały, bardzo lubi piłkę nożną, podróże i czytanie książek. Niestety wymaga stałej opieki, gdyż ma zdiagnozowane czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce.

Patryk

Patryk

Patryk choruje od urodzenia na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Ma niesprawne nogi i ręce.

Danielek

Danielek

Daniel urodził się w 2008 roku. Gdy miał 3,5 m-ca trafił do szpitala, gdzie stwierdzono między twardówką a oponą pajęczą przewlekły krwiak podtwardówkowy otaczający cała lewą półkulę mózgu oraz krwawienie do siatkówkowe.

Marcel i Oliwier

Marcel i Oliwier

Marcel lat 13 i Oliwierek lat 11 to dwaj bracia. Chłopcy chorują od urodzenia.

Kuba

Kuba

Jakub skończył 10 lat. Jest dzieckiem autystycznym z objawami padaczki, stwierdzoną niedoczynnością tarczycy, nasilonym napięciem mięśniowym oraz ma wadę wzroku.

Patryk

Patryk

Patryk to wesoły i sympatyczny 17 latek. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce - czterokończynowe, porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga stałej rehabilitacji oraz opieki specjalistycznej.

Wiktorek

Wiktorek

Wiktorek Nowicki ma 11 miesięcy. Jego serduszko jest w bardzo złym stanie. Diagnozy, jakie postawiono to: atrezja lewej tętnicy wieńcowej, hipoplazja obu tętnic płucnych w tym skrajne zwężenie prawej, niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej, koarktacja aorty, ubytek międzykomorowy.

Ada

Ada

Ada od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ma czterokończynowy niedowład kurczowy.

Pawełek

Pawełek

Wybitny neurochirurg profesor Schuhmann z Kliniki w Tübingen dał nam szansę na usunięcie guza w całości, powrót Pawełka do całkowitego zdrowia i nawet możliwe uniknięcie naświetlań

Pawełek

Pawełek

Fundacja „Kropla szczęścia” zaangażowała się w pomoc dla 12-letniego Pawła Sitak z Olsztyna k/Częstochowy. Pawełek potrzebuje wsparcia, żeby urosnąć. Różni się bardzo od moich rówieśników, wzrostem, bo jest niskim chłopcem, ma 135 cm wzrostu, a jego koledzy 145 cm a nawet 155 cm. Rok temu rodzice wspólnie z lekarzem podjęli decyzję o terapii hormonem wzrostu.

Filipek

Filipek

Filip Myga to 6-letni chłopiec pochodzący z miejscowości Bliżyce (województwo śląskie), u którego choroba dała o sobie znać pod koniec marca 2016 roku.

Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej

Rehabilitacja społeczna i zawodowa prowadzona w poszczególnych grupach terapeutycznych jest wspomagana i uzupełniana przez rehabilitację ruchową poprzez stosowanie ćwiczeń ogólnych i relaksacyjnych przy użyciu przyrządów rehabilitacyjnych i gimnastycznych.

Grupa „W stronę marzeń”

Grupa „W stronę marzeń”

Założyciele grupy “W Stronę Marzeń” to rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci cierpiących na różnego rodzaju schorzenia i zaburzenia rozwoju

Partnerzy i sponsorzy

Fanimani banner
Fanimani banner