„Kropla drąży skałę nie siłą,

lecz ciągłym padaniem.”

- Owidiusz

Dowiedz się więcej o naszych Podopiecznych! Poznaj ich historię, potrzeby, pasje i pomóż razem z nami spełniać ich marzenia! 

Wiktorek

Wiktorek

Wiktorek Nowicki ma 11 miesięcy. Jego serduszko jest w bardzo złym stanie. Diagnozy, jakie postawiono to: atrezja lewej tętnicy wieńcowej, hipoplazja obu tętnic płucnych w tym skrajne zwężenie prawej, niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej, koarktacja aorty, ubytek międzykomorowy.

Filipek

Filipek

Filip Myga to 6-letni chłopiec pochodzący z miejscowości Bliżyce (województwo śląskie), u którego choroba dała o sobie znać pod koniec marca 2016 roku.

Pawełek

Pawełek

Fundacja „Kropla szczęścia” zaangażowała się w pomoc dla 12-letniego Pawła Sitak z Olsztyna k/Częstochowy. Pawełek potrzebuje wsparcia, żeby urosnąć. Różni się bardzo od moich rówieśników, wzrostem, bo jest niskim chłopcem, ma 135 cm wzrostu, a jego koledzy 145 cm a nawet 155 cm. Rok temu rodzice wspólnie z lekarzem podjęli decyzję o terapii hormonem wzrostu.

Warsztat Terapii Zajęciowej

Warsztat Terapii Zajęciowej

Rehabilitacja społeczna i zawodowa prowadzona w poszczególnych grupach terapeutycznych jest wspomagana i uzupełniana przez rehabilitację ruchową poprzez stosowanie ćwiczeń ogólnych i relaksacyjnych przy użyciu przyrządów rehabilitacyjnych i gimnastycznych.

Grupa „W stronę marzeń”

Grupa „W stronę marzeń”

Założyciele grupy “W Stronę Marzeń” to rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych dzieci cierpiących na różnego rodzaju schorzenia i zaburzenia rozwoju

Pawełek

Pawełek

Wybitny neurochirurg profesor Schuhmann z Kliniki w Tübingen dał nam szansę na usunięcie guza w całości, powrót Pawełka do całkowitego zdrowia i nawet możliwe uniknięcie naświetlań

Ada

Ada

Ada od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, ma czterokończynowy niedowład kurczowy.

Patryk

Patryk

Patryk choruje od urodzenia na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe. Ma niesprawne nogi i ręce.

Danielek

Danielek

Daniel urodził się w 2008 roku. Gdy miał 3,5 m-ca trafił do szpitala, gdzie stwierdzono między twardówką a oponą pajęczą przewlekły krwiak podtwardówkowy otaczający cała lewą półkulę mózgu oraz krwawienie do siatkówkowe.

Marcel i Oliwier

Marcel i Oliwier

Marcel lat 13 i Oliwierek lat 11 to dwaj bracia. Chłopcy chorują od urodzenia.

Kuba

Kuba

Jakub skończył 10 lat. Jest dzieckiem autystycznym z objawami padaczki, stwierdzoną niedoczynnością tarczycy, nasilonym napięciem mięśniowym oraz ma wadę wzroku.

Patryk

Patryk

Patryk to wesoły i sympatyczny 17 latek. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce - czterokończynowe, porusza się na wózku inwalidzkim. Wymaga stałej rehabilitacji oraz opieki specjalistycznej.

Wiktor

Wiktor

Wiktor urodził się w 2002 roku. Jest pogodny i wytrwały, bardzo lubi piłkę nożną, podróże i czytanie książek. Niestety wymaga stałej opieki, gdyż ma zdiagnozowane czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce.

Nikola

Nikola

Nikola ma 12 lat. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie, upośledzenie jest w stopniu głębokim.

Alicja Patrycja Natalia

Alicja Patrycja Natalia

Alicja, Patrycja i Natalia to trzyletnie trojaczki urodzone jako wcześniaki. Ze względu na zdiagnozowany autyzm wymagają stałej terapii i rehabilitacji.

Partnerzy i sponsorzy

Fanimani banner
Fanimani banner